QBSW-1
QBSW-2
QBSW-3
QBSW-4

Industritë

ISO9001:2015, ISO13485:2016, sistemi i menaxhimit të cilësisë

më shumë >>

rreth nesh

ekipi ynë i kërkimit shkencor ka marrë rreth 210 patenta shpikjesh ndërkombëtare dhe kombëtare

Rreth_ne

çfarë bëjmë ne

Për 18 vitet e fundit, Kwinbon Bioteknology ka marrë pjesë në mënyrë aktive në R&D dhe prodhimin e diagnostikimit të ushqimit, duke përfshirë analizat imunologjike të lidhura me enzimat dhe shiritat imunokromatografikë.Është në gjendje të ofrojë më shumë se 100 lloje të ELISA-ve dhe më shumë se 200 lloje të shiritave të testimit të shpejtë për zbulimin e antibiotikëve, mikotoksinës, pesticideve, aditivëve ushqimorë, hormoneve të shtuara gjatë ushqyerjes së kafshëve dhe falsifikimit të ushqimit. Ka mbi 10,000 metra katrorë laboratorë R&D. Fabrika e GMP dhe shtëpia e kafshëve SPF (Specific Pathogen Free).Me bioteknologjinë inovative dhe idetë kreative, janë krijuar më shumë se 300 bibliotekë antigjenesh dhe antitrupash të testit të sigurisë ushqimore.

më shumë >>
Mëso më shumë

Buletinet tona, informacionet më të fundit rreth produkteve tona, lajmet dhe ofertat speciale.

Klikoni për manual
 • ekipi ynë i kërkimit shkencor ka marrë rreth 210 patenta shpikjesh ndërkombëtare dhe kombëtare, duke përfshirë tre patenta ndërkombëtare të shpikjeve PCT.

  Cilësia

  ekipi ynë i kërkimit shkencor ka marrë rreth 210 patenta shpikjesh ndërkombëtare dhe kombëtare, duke përfshirë tre patenta ndërkombëtare të shpikjeve PCT.

 • Ndiqni menaxhimin e rreptë të GMP-së në të gjithë procesin e prodhimit, materiali i përdorur për prodhim që plotëson kërkesat e PMP;pajisur me gamë të plotë të instrumenteve precize të klasit botëror

  Prodhimi

  Ndiqni menaxhimin e rreptë të GMP-së në të gjithë procesin e prodhimit, materiali i përdorur për prodhim që plotëson kërkesat e PMP;pajisur me gamë të plotë të instrumenteve precize të klasit botëror

 • Ekipi ynë i kërkimit shkencor ka marrë rreth 210 patenta shpikjesh ndërkombëtare dhe kombëtare, duke përfshirë tre patenta ndërkombëtare të shpikjeve PCT

  R&D

  Ekipi ynë i kërkimit shkencor ka marrë rreth 210 patenta shpikjesh ndërkombëtare dhe kombëtare, duke përfshirë tre patenta ndërkombëtare të shpikjeve PCT

Kategoritë e produkteve

 • 10000 m²+

  Zona e Laboratorit

 • 18 vjet

  Historia

 • 10000+

  Niveli i pastërtisë

 • 210

  Patentat e shpikjes

 • 300+

  Biblioteka e Antigjenit dhe Antitrupave

Lajme

Lajmet e fundit

Pekin Kwinbon fitoi çmimin e parë të shkencëtarit...

Më 28 korrik, Shoqata Kineze për Promovimin e Shkencës dhe Teknologjisë...

Pekin Kwinbon fitoi çmimin e parë të shkencëtarit...

Më 28 korrik, Shoqata Kineze për Promovimin e Shkencës dhe Teknologjisë...
më shumë >>

Standardi i ri kombëtar i Kinës për formulën për foshnjat...

Në vitin 2021, importet e vendit tim të qumështit pluhur qumështi formule për foshnja do të ulen me 22,1...
më shumë >>

Vetitë farmakologjike dhe toksikologjike të...

Vetitë farmakologjike dhe toksikologjike të furazolidonit janë br...
më shumë >>

A dini për okratoksinën A?

Në mjedise të nxehta, të lagështa ose të tjera, ushqimi është i prirur ndaj mykut.Fajtori kryesor...
më shumë >>

Pse duhet të testojmë Antibiotikët në Qumësht?

Pse duhet të testojmë Antibiotikët në Qumësht?Shumë njerëz sot janë të shqetësuar për...
më shumë >>